RELIGIA

„ Boga trzeba dać dziecku  już od pierwszej chwili jego istnienia.”

/ Św. Urszula Ledóchowska/

Program nauczania religii w przedszkolu ukazuje dziecku otaczający świat i pozwala otworzyć się na Pana Boga i Jego miłość. Celem katechezy przedszkolnej jest wprowadzenie dziecka w życie religijne, w poznanie wiary, modlitwy i liturgii. Uczestnictwo w katechezie ma również służyć wspomaganiu rozwoju moralnego dziecka i kształtowaniu jego życia we wspólnotach społecznych, np. w rodzinie,  w Kościele czy grupie przedszkolnej. Poprzez zabawę dzieci poznają prawdy religijne, krótki zarys historii zbawienia w oparciu o Pismo Święte, rok liturgiczny z istotą i znaczeniem najważniejszych Uroczystości i Świąt. Modlitwy i pieśni religijne sprawiają, że dzieci nawiązują przyjaźń z Panem Bogiem.

Dzieci uczą się piosenek religijnych ze “Śpiewnika Przedszkolaka”.

Katecheza, oparta na urozmaiconych metodach pracy z dzieckiem, uwzględnia metody aktywizujące: zabawę, piosenki, inscenizacje, opowiadania – otwiera wszystkie sfery osobowości dziecka.

Angażuje umysł, wyobraźnię, uczucia, działania dziecka, przyczyniając się nie tylko do zdobycia wiedzy religijnej, lecz również rozwija je poznawczo, emocjonalnie i społecznie.

Zajęcia odbywają się we wszystkich grupach wiekowych.

W grupie “Pszczółki” i “Misie” – 30 min raz w tygodniu.

W grupie “Sówki” i “Żabki”- 30 min dwa razy w tygodniu.

Katechezę prowadzi mgr Emilia Landowska.