Zajęcia dodatkowe

Oferta zajęć dodatkowych w naszym przedszkolu jest szeroka i ciekawa. Zajęcia polegają na łączeniu nauki z zabawą, a przede wszystkim są szansą na rozwijanie zainteresowań dziecka oraz odkrywania talentów, które się w nich  kryją.

Wszystkie zajęcia dodatkowe są wliczone w cenę czesnego.

Dzieci mają możliwość rozwijania swoich talentów podczas kółek zainteresowań:

• plastycznego,
  • muzycznego,
  • teatralnego,
  • wokalnego,
  • szachowego.

Zdolne przedszkolaki prezentują swoje umiejętności na pokazach, konkursach czy wystawach.

Dwa razy w tygodniu odbywają się zajęcia z języka angielskiego oraz religia. Dzieci mające trudności z poprawną wymową spotykają się z panią logopedą na indywidualnych sesjach. Raz w tygodniu odbywają się również zajęcia z rytmiki.

Nasze przedszkole regularnie odwiedza Teatr Vaška. Te spotkania to  źródło radości i pierwszych przeżyć teatralnych każdego dziecka.  Spektakle dla dzieci są przygotowywane tak, aby najmłodsi bawili się ucząc np.  poruszania się na drodze, czy dbania o otaczającą nas przyrodę.  Każdy spektakl staje się niezapomnianym przeżyciem dla przedszkolaków.

W naszym przedszkolu odbywają się cykliczne spotkania z Panią Adą. Audycje muzyczne prowadzone przez panią Adę uwrażliwiają dzieci na piękną muzykę. Dzieci poznają nowe instrumenty, ich budowę, sposób grania na nich,  słuchają  utworów znanych kompozytorów.

W naszym przedszkolu wszystkie dzieci wyjeżdżają  na pielgrzymki i wycieczki. Staramy się aby przedszkolaki zobaczyły ciekawe miejsca, zabytki, podziwiały piękno przyrody naszego regionu.  Nawiedzając sanktuarium, kościół  śpiewem i modlitwą wielbimy Imię Pana, modlimy się za dzieci, rodziców, kapłanów, za szczęśliwie przeżyty rok szkolny.